У Дому културе у Хетину промовисана је књига песама под називом «Чаробни дечји свет» чијису аутори ученици основне школе у овом пограничном месту. Био је ово један од догађаја који су привукли изузетну пажњу грађана овог места. Двадесетак младих аутора, који су и полазници песничке радионице Библиотеке «Бранко Радичевић», на само себи својствен начин преточили су у стихове своје погледе, мишљења, али и сугестије и предлоге старијима како би могли да учине да свет заиста буде чаробан. Књигу песама уредила је директорка Културно-просветне заједнице Едит Сарка, рецензент је Немања Савић, а корице је урадила Кристина Балог. Књигу су издале Библиотека «Бранко Радичевић» и Културно-просветна заједница, а штампао ју је «Ситопринт» из Житишта. Излажење књиге помогли су такође и Општина Житиште, Месна заједница у Хетину, земљораднилчке задруге «Мркшићеви салаши» у Српском Итебеју и «Будућност» у Хетину. Погледајте видео: