У житиштанској Библиотеци представљене су књиге Роберта Такарича, познатог писца за децу и успешног професора и педагога драме из Сенте. Дружење у Библиотеци је почело читањем одломака  из књиге „Пола девојчица пола птица певачица“, а настављено са причама из других књига овог плодног ствараоца.

Представљена је и нова књига „Шест ипо најгорих мувања од постанка света.  О писцу и књигама говорила је Весна Ћук, директорка Библиотеке. Посебно је истакла да су књиге Роберта Такарича најчитаније књиге на дечјем одељењу, јер он пише о деци-тинејџерима, и њиховим проблемима са којима се сусрећу у  пубертету.У овом прелазном  животном  добу су још  деца, а и нису. Нико их не разуме а чини се да и они који и хоће да им се приближе и помогну не знају како. И ту Такарич проналази теме и инспирације за своје књиге које одишу шармом и  духовитошћу. Писане језиком блиским тинејџерима искрено и верно преносе  осећања и размишљања девојчица и дечака у пубертету, њихове страхове, недоумице, проблеме и неспоразуме са родитељима, браћом и сестарам, другарицама, наставницима.   Роберт Такарич је на веома занимљив начин  читао приче из својих књига. Биле су то праве драматизације које су одушевиле присутне ученике и њихове наставнике из Житишта, Банатског Двора, Торка и Равног Тополовца. На крају дружења договорен је нови сусрет са Робертом Такаричем и основцима из ОШ "Ђура Јакшић" из Банатског Двора. Сусретом овог писца и деце, Библиотека је обележила Дечју недељу која је трајала од 5. до 8. октобра.