У житиштанској Библиотеци представљена је књига зрењанинске књижевнице Татјане Мијатовић Симанић "Чардаци".  О књизи су говорили Весна Ћук, Душан Милићев и ауторка. Одломке из књиге је читала Весна Варићак, глумица Народног позоришта из Зрењанина. Говорећи о књизи Весна Ћук је рекла да су "Чардаци"Татјане Мијатовић Симанић  лепа љубавна бајка, која промовише већ помало заборављене вредности: поштење, част, искреност, верност,пријатељство,образовање, заборављену лепоту живљења на селу, унутрашњи мир и склад. Предложак за свој првенац ауторка је пронашла  у бајкама: Пепељуга и Мала сирена, и зато овај роман има два завршетка: реалан али тужан, и романтичан и срећан. И као у Пепељуги, или Ружном пачету, главна јунакиња се од неугледне, неприметне, али вредне, осећајне и љупке девојке преображава у заносну лепотицу, која зрачи и духовном, унутрашњом  лепотом и осваја принца. И тада нам ауторка оставља две могућности за разрешење љубавног троугла: реалан- Олга остаје сама, али своју тугу и разочарање претаче у роман, који постиже огроман успех. А Сајам књига, место првог сусрета са Игором је и крај њихове љубави. Али, увек има али, за романтиче и оне који верују да љубав побеђује, Татјана нам нуди и срећан завршетак, и самим тим наговештава и повратак живота у Чардаке. "Чардаци" Татајане Мијатовић Симанић су право освежење у нашој новијој издавачкој продукцији, а овај љубавни роман има и димензију савременог, ангажованог романа и добија на стварности и животности. Татјана Мијатовић Симанић је у обраћању публици изразила задовољство што је књига представљена у житиштанској Библиотеци и обећала да ће и нови роман "Стаклени зид" представити у Житишту.