Нова књига Радована Влаховића "Ненајављено као смрт" представљена је у уторак, 15.марта у Библиотеци "Бранко Радичевић". О књизи су говорили аутор и Весна Ћук, директорка Библиотеке. Књига је објављена у издању Банатског културног центра из Новог Милошева. Књига има поднаслов Фејсбук белешке. Кратки лирски записи су тематски груписани у пет тематских одељака. Настајали су као ауторово свакодневно бележење промишљања свакодневних појава и свог унутрашњег бића на блогу најпознатије друштвене мреже Фејсбуку. У књизи има интересантних и лепих описа природе, о јутру после кише, о козама које пасу на пропланку између две цркве, о сновима и јави, о буђењу, о слободи, о птицама, о љубави. Међутим, значајније је и вредније што у овим белешкама проналазимо лепе мисли и реченице о писању, књигама, значају читања- аутор каже да је за њега читање исто што и писање. Влаховић записује и упоређује људе и књиге и каже:"Искуство читања учи ме да нису сви текстови исти, а искуство живљења отвара калеидоскоп, шаренило људи са којима се дружим и комуницирам и ту се показало да нису ни сви људи исти". Током представљања књиге приказане су и три занимљиве видео изложбе фотографија Љубомира Бате Којића, Драгана Белића и Сенке Влаховић. Сви су из Новог Милошева и добитници су домаћих и светских награда за уметничку фотографију. Видео презентација је праћена и одличном музиком.  Банатски културни центар је оснивач  Европског фејсбук песничког фестивала који је и ове године одржан на Салону књига у Новом Саду. Сенка Влаховић је говорила о овом фестивалу и представила електронско издање Зборника радова учесника првог фестивала. Једно изузетно успешно вече у Библиотеци завршено је позивом на сарадњу између Библиотеке, Клуба књиге и Банатског културног центра  на Данима Теодора Павловића у Новом Милошеву.