У организацији Библиотеке „Бранко Радичевић“ Житиште у понедељак почиње традиционална манифестација „Дечја недеља“ низом разноврсних програма за децу предшколског и школског узраста. Свим првацима ће бити уручене чланске карте библиотеке, а одржаће се и радионице на тему књига, читања, цртања. Иначе, „Дечја недеља“ ће бити посвећена Иви Андрићу добитнику Нобелове награде за књижевност пре 50 година. У понедељак ће се у библиотеци одржати позориште сенки са представом „Аска и вук“ Иве Андрића, а у среду је предвиђен сусрет деце са Робертом Такаричем овогодишњим добитником престижне књижевне награде за дечју књижевност „Доситејево перо“. У оквиру „Дечје недеље“ ће бити представљена и издања издавачке куће „Епоха“ која објављује допунску литературу, лектиру, радне свеске и бојанке за децу.