Књига песама Николе Васића Тополовачког БАНАТСКИ ВОЗОВИ објављена у пролеће 2011. године у издању Књижевног клуба ДУШКО ТРИФУНОВИЋ из Кикинде представљена је у житиштанској Библиотеци. О књизи су говорили Душан Милићев, књижевник, Весна Ћук, директорка Библиотеке "Бранко Радичевић" и аутор. Говорећи о књизи БАНАТСКИ ВОЗОВИ, Весна Ћук је рекла да је збирка подељена  у четри циклуса : БАНАТСКИМ СТАНИЦАМА, БАНАТСКИ СУТОН, БАНАТСКИМ ШОРОМ и ПОМИЛУЈ БОЖЕ и у њима песник промишља о свом завичају, о Банату, о насељима банатским, питомим и широким, мирним као реке што га браздају-Бегеј, Тиса, Тамиш. О сељаку и хлебу, њиви и златном класју, о врбацима. Пева Васић и у песму ставља и знамените људе банатских места: Љубишу Кокотовића, Расдована Влаховића, Мирослава Антића, Рашу Попова, Спасоја Граховца, Здравка Мандић, Ђоку Стојчића, Ђуру Јакшића, Теодора Павловића и многе друге на чијим се изворима и сам напаја. Први циклус, БАНАТСКИМ СТАНИЦАМА, је највреднији део ове лепе песничке књиге,јер је  у њему песник овековечио станице којима је пролазио "ћира", па отишао у легенду, као и нека прошла времена којих се са сетом сећа и не желећи да их заборави преточио их је у стихове. Тако се одужио и себи-песнику, свом завичају и људима са којима се сусретао и делио лепе тренутке. Душан Милићев, рецензент Васићеве књиге, истиче да је он надарени песник који пева својим гласом, својим изразом, упркос актуелним струјама и тенденцијама савременог песништва, али, истовремено тај његов глас није анахрон. Васић ствара из душе, из суштине самога бића и бори се да се ослободи тескоба и ускогрудости. Његова депресија и меланхолија не силазе у подножје патетике, него их он вешто усаглашава са основном функцијом стиха.У ову збирку Васић је унео својеврсно декоративно одређење дочаравајући ликовни израз, што му по уметничкој вокацији и припада, и на тај начин је уткао и особену животну филозофску димензију.  Никола Васић Тополовачки је читао песме из књиге  БАНАТСКИ ВОЗОВИ које су   без возног реда ,испуњене сетом, меланхолијом, љубављу и фином патином  стизале до срца присутних те вечери у Библиотеци "Бранко Радичевић". У холу Библиотеке је постављена изложба слика Николе Васића која ће бити отворена до 24. октобра.