Прошлог четвртка је у великој сали Скупштине општине Житиште на свечан начин представљен зборник радова одабраних на литерарном конкурсу „Банатско перо“ који су расписали Библиотека и Клуб књиге „Бранко Радичевић“. На конкурс је стигло 809 радова из Србије, Хрватске, Босне и Херцеговине, Црне Горе и Републике Српске. У зборнику под називом „Дани од снова“ објављено је 18 прича, 26 песама и 42 афоризма. За најбољу причу проглашена је она коју је послала Јелена Кујунџић из Мајура код Шапца, најбољу песму је написао Предраг Радаковић из Житишта, а најбољи афоризам Драгутин Јокић из Клења код Шапца. Поред аутора о овом зборнику говорили су директорка Библиотеке „Бранко Радиачевић“ Весна Ћук“, као и чланови жирија др Милан Мицић и Душан Милићев. „Сусрету“ са зборником присустовала је и већинa аутора који су говорили своје стихове, афоризме и читали делове из прича.