Радници Библиотеке "Бранко Радичевић" и ГНБ "Жарко Зрењанин" из Зрењанина присуствовали су семинару у Новом Кнежевцу у Народној библиотеци "Бранислав Нушић". Тема овог семинара били су завичајни фондови. Др Дејан Вукићевић, библиотекар саветник Народне библиотеке Србије је одржао предавање под називом: "Основне смернице за формирање и вођење завичајних фондова". У свом излагању је посебну пажњу посветио принципима, врсти и критеријумима за формирање и виђење завичајних фондова. У другом делу излагања осврнуо се на резултате  истраживања "Завичајни фондова општинских библиотека у Србији" које је спроведено 2008. године. Блаженка Марковић, руководилац завичајне збирке Градске библиотеке у Новом Саду је имала веома конструктивно излагање на тему: "Искуство у раду завичајне збирке Градске народне библиотеке у Новом Саду". Завичајна збирка у овој Библиотеци је формирана 1973. године и има веома богату и разноврсну завичајну збирку. Семинару су присуствовала 32 библиотечка радника, а љубазне колегинице и колеге из Народне библиотеке "Бранислав Нушић" су били изузетни домаћини и организатори успешног семинара.