У Кикинди, у Културном центру, 2. априла, представљен је зборник са једанаестог књижевног конкурса "Банатско перо", под називом "Дани од снова". Организатор овог догађаја је био Клуб књижевника "Душко Трифуновић" из Кикинде. О зборнику је говорила Весна Ћук, директорка Библиотека "Бранко Радичевић" из Житишта. Посебно је истакнуто значајно присуство и учешће кикиндских литерарних стваралаца на књижевном конкурсу "Банатско перо" и њихова заступљеност у последњем зборнику. Радове из зборника "Дани од снова" прочитали су Сања Јовић, Никола Васић Тополовачки, а прочитани су и афоризми Весне Балабан. Снежана Томин је изговорила своју песму која је објављена у зборнику "Лептирица у ћилибару". Приказан је и филм "10 година БАНАТСКОГ ПЕРА". Весна Ћук се захвалила домаћинима на срдачном пријему и позвала их да и ове године узму учешће на дванаестом књижевном конкурсу "Банатско перо". У другом делу вечери представљене су песничке књиге Предрага Радаковића, председника Клуба књиге "Бранко Радичевић" из Житишта. О књигама је говорио Немања Савић, виши књижничар Библиотеке "Бранко Радичевић", рецензент збирке песама "Експлозија крика" Предрага Радаковића. Аутор је говорио и хаику стихове  објавњене у књигама "Тек прамен косе" и "Ждребац попио месец", а прочитао је и неколико необјавњених и нових песама. И чланови Клуба књижевника из Кикинде су читали своје стихове и тиме је једно успешно књижевно вече завршено на најлепши начин: стиховима.