На овогодишњи Литерарни конкурс Библиотеке "БРАНКО РАДИЧЕВИЋ", седамнаести,по реду,стигла су 68 рада. На српском језику је било 26 радова-песама  и прозе ученика нижих разреда, а ученици виших разреда су учествовали са 20 песничких и 9 прозних састава. На мађарском језику је било 12, а на румунском 6 радова. Учествовало је 7 школа. Све пристигле радове је прочитао и одабрао најбоље,жири у саставу: Душан Милићев, књижевник из Житишта Ерика Чипа, учитељица из Банатског Двора Рамона СЕКОШАН, новинарка из Торка. Додела награда ће бити у ЧЕТВРТАК, 7. јуна у 10 и 30 часова у Библиотеци у Житишту. Жири је похвалио рад наставнице мађарског језика Анико Бабе  из ОШ "Ади Ендре" из Торде, јер су радови ученика квалитетни и тематски разноврсни.

РЕЗУЛТАТИ ЛИТЕРАРНОГ КОНКУРСА ЗА 2012.

НАГРАЂЕНИ РАДОВИ:

СРПСКИ ЈЕЗИК - ПЕСМЕ - НИЖИ УЗРАСТ

ПОХВАЛА: АЊА КУЗМАН,песма ДЕВОЈЧИЦА ИМА ШНАЛЕ, 2. разред, Равни Тополовац

ТРЕЋЕ МЕСТО:ВИКТОРИЈА ЛЕЛЕА,песма ТАТИНО КРИЛО,3. разред, Равни Тополовац

ДРУГО МЕСТО:СИМОНИДА ДОМАЗЕТ, песма МОЈЕ МУКЕ У ПОЛА ОСАМ 2. разред, Равни Тополовац,

ПРВО МЕСТО:САРА БОЖИЋ,песма ХОЋУ ДА БУДЕМ ДЕТЕ 4.разред Банатско Карађорђево

СРПСКИ ЈЕЗИК - ПЕСМЕ - ВИШИ УЗРАСТ

ПОХВАЛА:МИЛОШ ИЛИЋ, песма ДОШЛО ЈЕ ПРОЛЕЋЕ, 5.разред, Равни Тополовац,

ТРЕЋЕ МЕСТО:ВОЈИСЛАВ МАНДИЋ,песма МЕНТАЛНЕ МАПЕ, 5.разред Банатско Карађорђево

ДРУГО МЕСТО:ЈОВАНА МАРИНКОВИЋ,песма МОЈА МАМА, 5.разред Банатско Карађорђево

ПРВО МЕСТО: МИЛАНА РАДОСАВ,песма КАД БИ ШКОЛСКЕ КЛУПЕ ПРОГОВОРИЛЕ,7. разред Међа

КРИСТИНА БАЛОГ,песма А МЕНИ ЈЕ СВЕ ЛЕПО,7. разред Српски Итебеј