У Банатском Карађорђеву је представљена књига ПРВИХ 80 ГОДИНА, Прилози поводом обележавања 80.годишњице Основне школе „Никола Тесла“, коју је приредила Ангелина Бојандић, директорка Школе. Књигу је објавила Библиотека „Бранко Радичевић“ из Житишта почетком 2012. године. Представљена је у холу школе, 28. јуна, у присуству садашњих и бивших ђака, наставника, и мештана  Банатског Карађорђева. О књизи су говорили Душан Радаковић, публициста, Мирко М. Далмација, књижевник и културни радник, Весна Ћук, директорка Библиотеке „Бранко Радичевић“ из Житишта,  др Милан Мицић, историчар и књижевник, који је дао рецензију за књигу и Ангелина Бојандић, ауторка. Душан Радаковић и Мирко М. Далмација су истакли да је  значај књиге у томе што се на једном месту налазе имена свих оних који су завршили основну школу у Банатском Карађорђеву од прве уписане генерације школске 1921/22 па до 2011/12 године. Да је то својеврсна историја места и његових становника. Да је право богатство имати публикацију која је својим садржајем, фотографијама и документима сачувала од заборава осам деценија трајања и развоја школе у једном месту. Др Милан Мицић је рекао да је књига поред  документаристичке и историјске димензије сачувала и емотивну страну, јер сви који буду читали ову књигу на емотиван и осећајан начин ће се вратити у детињство, у безбрижне дане проведене у школи. Сетиће се својих школских другова, учитеља и наставникаи и самим тим  књига ПРВИХ 80 ГОДИНА има и племениту и хуману мисију. Весна Ћук, директорка Библиотеке „Бранко Радичевић“, која је објавила књигу, је истакла да је књига ПРВИХ 80 ГОДИНА вредан допринос проучавању историје Банатског Карађорђева, јер фактографски и хронолошки бележи и прати настанак и развој школе, успевајући да пружи увид  у дух динамичних друштвених промена  које су унапредиле и оплемениле живот села и школе.

Очигледно је да је намера ауторке била да забележи  и од заборава отргне један период трајања школе, испуњења њене мисије и остварених резултата и пут од мале сеоске школе до успешне установе која се сигурно укључује у савремене токове друштва и образовања, што је и потврђено престижном наградом „Др Ђорђе Натошевић“ која се додељује најбољој школи у Војводини. Књига ПРВИХ 80 ГОДИНА није само обична споменица, албум старих и нових фотографија, подсећање на  школу, њене ђаке, учитеље и наставнике, управитеље и директоре школе. Она је важна и значајна као позив да се још квалитетније и садржајније развија и шири основна мисија школе- васпитање и образовање деце. Ангелина Бојандић, директорка Школе, се захвалила свима који су јој својим саветима, сугестијама, подршком и непосредним радом на књизи помогли и омогућили да књига  буде објављена. Ученици школе и њихови наставници, Наташа Кнежевић и Гојко Шевар, су занимљивим избором и драматизацијом текстова из књиге обогатили промоцију.