"Дечија недеља" се сваке године у Библиотеци "Бранко Радичевић" обележи разноврсним и богатим програмима намењеним деци предшколског и основношколског узрста. И ове године врата Библиотеке су током прве недеље октобра била отворена најмлађим корисницима. Већ је уобичајено да се полазници ПУ "Десанка Максимовић" и ученици првих разреда основне школе упознају са фондовима и радом Библиотеке и да се свима уруче бесплатне чланске карте. Одрже се и радионице на тему књига, читање, библиотека. Своје утиске о Библиотеци, књигама и библиотекарима деца цртају, а ти цртежи се изложе у холу Библиотеке. Ове године од 1. до 5. октобра "Дечија недеља" је била посвећена деци са сметњама у развоју и одржала се под слоганом БОЉИ СМО ЗАЈЕДНО. Библиотека и Центар за социјални рад општине Житиште су уприличили изложбу ликовних и ручних радова деце са сметњама у развоју у холу Библиотеке "Бранко Радичевић". Изложени су цртежи, акварели, маске и магнети са различитим мотивима: цвеће, сунце, лептир, месец, срце, воће и поврће. Изложба је отворена 4. октобра у присуству деце, њихових васпитача, родитеља, радника Центра за социјални рад и Библиотеке, и  званица из школе, предшколске установе, локалне управе. Библиотекари су сваком детету уручили поклон: књиге и чланске карте, а за двоје деце који похађају Зрењанинску гимназију Центар за социјални рад је обезбедио два лап топа које им је уручила директорка Центра Славица Михић. У знак захвалности за срдачан дочек, деца су Весни Ћук, директорки Библиотеке "Бранко Радичевић" предали једану слику коју су они радили у Дневном боравку. Током посете Библиотеци, радници и активисти Центра за социјални рад су делили и промотивни материјал који се односи на пружање подршке за социјалну инклузију деце са сметњама у развоју под називом РАЗНЕ ЖЕЉЕ, ИСТЕ ПОТРЕБЕ, РАЗЛИЧИТИ НАЧИНИ ПОДРШКЕ и ВОДИЧ за пружање помоћи у кући за децу са сметњама у развоју, оловке, капе, свеске. Изложба ликовних и ручних радова  под називом БОЉИ СМО ЗАЈЕДНО биће отворена до краја октобра. Са Центром за социјални рад је договорено да се сарадња настави и током године и да буде још квалитетнија и садржајнија.