У Библиотеци "Бранко Радичевић" је представљена књига Радивоја Шајтинца "Дилинкуца", коју је објавила Библиотека. О књизи су говорили Весна Ћук, Душан Милићев, Људмила Шајтинац и аутор. Одломке из књиге читао је Јовица Јашин, глумац из Зрењанина. Весна Ћук, директорка Библиотеке је представила нову књигу Радивоја Шајтинца "Дилинкуца" која има поднаслов кратке и фришке бајке, и изразила је задовољство што је дугогодишња сарадња са писцем крунисана објављивањем књиге. "Дилинкуца" садржи 53 бајке које су излазиле у "Дневнику. Бајке нам причају о животу обичног човека, житеља банатске равнице, и о времену које је одавно прошло јер је све отишло "с Богом, и бајка, и песма, све је мање паорлука, све више варошарлука." Књига је, као и све бајке, илустрована. Ову красе фотографије  Људмиле Шајтинац. И фотографије буде исте емоције и сећања као и бајке. И оне су од заборава отргнуле неко прошло време када се мирније живело, када смо срећу и радост препознавали у малим стварима. Душан Милићев се осврнуо на плодан књижевни опус Радивоја Шајтинца, посебно на поезију и прозу која за тему има завичај и завичајност и као посебну вредност је окарактерисао употребу локалног језика и говора у поезији и прози: "Оловни долов", "Банатска читанка", "Дилинкуца". Аутори књиге, Радивој и Људмила Шајтинац, су са посебном емоцијом говорили о новој књизи,која је заједничка дело оца и ћерке. Исте вечери, у холу Библиотеке је отворена и изложба слика Драге Драгића из Новог Сада. Изложбу је отворио Станко Шајтинац, секретар Савеза амтера Зрењанина.