У четвртак, 25. априла, у Библиотеци "Бранко Радичевић" представљена је књига афоризама Александра Чотрића "Померање памети" у издању зрењанинске "Агоре". Ова књига је проглашена за најбољу књигу афоризама на конкурсу Београдског афористичарског круга у кнкуренцији 33 књиге објевљене у 2012. години. О књизи су говорили Душан Милићев, Весна Ћук и александар Чотрић. О књизи "Померање памети" и афоризмима Александра Чотрића, Весна Ћук, директорка Библиотеке је рекла да су његови афоризми оштри, убојити, прецизни, јасни, језгровити и духовити. Тематски разноврсни, промишљени, зрели. Оштрица им је уперена у праве мете: злоупотребе положаја, преваре, криминал, беспарицу, неодговорност преме младим и образованим људима,  корупцију и мито. Наш живот, наша свакодневица су  непресушан  извор тема за афористичара кова Александра Чотрића и он то обилато користи дарујући читаоцима квалитетне и антологијске афоризме. КОРУПЦИЈА, ИЗБОРНЕ КРАЂЕ, БЕДА СТАНОВНИШТВА, ПОЛИТИЧКИ СУКОБИ...ПИШЕМ САМО О НЕПРОЛАЗНИМ ТЕМАМА, каже Чотрић. Или: ДЕМОКРАТИЈА, ЛАЖ, ВЛАДА, МАФИЈА, ПРЕВАРЕ... ЧУЛИ СТЕ ИЗАБРАНЕ ОДЛОМКЕ ИЗ МОЈИХ НАЈБОЉИХ АФОРИЗАМА. Посебно значење и тон Чотрићевим афоризмима даје и то што се  аутор и професионално бави политиком. Модерно речено, он је инсајдер. Он са самог извора црпи теме за своје афоризме и сатиричне приче. Само, нисам сигурна да ли је то предност или мана, али знам да нам његови афоризми дриблингом духа померају памет, уз давање демократије, праћење пете колоне, кратким резовима и недозвољеним мислима откривају голу истину дечјег посла у својеглавој књизи. А обележеним причама пред буђење причињава нам нашу садашњост и расветљава јаву. И трезни нас. Душан Милићев је Александру Чотрићу и Александру Филиповићу Алфију пожелео добродошлицу у Житиште и Библиотеку песмом "Добродошлица Чотри". Чотрић је читао афоризме из нове књиге, али је публика уживала и у његовим сатиричним причама, а говорио је и освом раду на две антологије афоризама о спорту и дечијих афоризама. Било је занимљиво чути и о начину настајања афоризама Александра Чотрића. Дружење у Библиотеци је улепшао улични свирач Александар Филиповић Алфи изворним песмама из Војводине и Косова и Метохије, али и песмама које је он написао и компоновао.