Књижевник Радивоје Шајтинац добитник је награде „Теодор Павловић“ за књигу „Дилинкуца: Фришке банатске бајке“ у издању Народне библиотеке Бранко Радичевић из Житишта - Књижевник Радивоје Шајтинац добитник је награде „Теодор Павловић“ за књигу „Дилинкуца: Фришке банатске бајке“ у издању Народне библиотеке Бранко Радичевић из Житишта, а уметнички фотограф Љубомир Којић истоимене награде за животно дело. Признања ће бити уручена 25. јула, на дан отварања „Дана Теодора Павловића“ у Новом Милошеву, родном месту првог секретара Матице српске у Пешти, уредника Летописа Матице српске, оснивача Сербских народних новина, Галерије Матице српске као и Српске народне збирке из које ће касније настати Музеј Војводине.