Монодрама "ИМА ЈЕДНА ЗЕМЉА" биће изведена у Библиотеци "Бранко Радичевић", у среду, 5. новембра са почетком у 18 часова у сали на спрату, изнад Библиотеке у Житишту.

Монодрама је рађена по књизи сатиричних прича Бојана Љубеновића "Има једна земља". Монодраму је режирао и игра је Јовица Јашин, глумац из Зрењанина. Александар Чотрић о монодрами каже: "Главни јунак представе је измишљени старанац, који хируршком прецизношћу, на духовит и луцидан начин, сецира српску стварност, указујићи публици на овдашње парадоксе, аномалије, мане и врлине. Духовит на моменте, стиричан сво време, и обрнуто, па се публици чини да се уместо у позоришту налази пред великим огледалом у коме непрестано види себе. Гледаоцу ће се на тај одраз понекад свидети, а понекад не, али ће на крају ипак морати да призна да је то он, ма колико му то тешко пало."
Улаз слободан. ДОБРОДОШЛИ!