У Библиотеци "Бранко Радичевић" је представљаена нова књига Радивоја Шајтинца "ДИ?". Књигу је крајем 2014. објавила Библиотека уз помоћ Покрајинског секретаријата за културу и јавно информисање. Књига има поднаслов нова банатска песмарица. Писана је банатским идиомом и тематски и мотивски се наставља на Шајтинчеве књиге писане у истом маниру: "Оловни долов", "Банатска читанка", "Дилинкуца" и "Мој бегејски део света". Рецензије за књигу су дали Раша Попов, проф. др Драгиња Рамадански и Петар В. Арбутина.  О књизи су говорили Душан Милићев, Радивој Шајтинац и Весна Ћук. Стихове је читао Јовица Јашин, глумац из Зрењанина.  Душан Милићев је посебно нагласио лексичко и лексикографско богатство нове песничке књиге Радивоја Шајтинца, указујући на морфолошкке форме које надилазе многе значајке и говоре, о надахнутом труду, напору, настојању и жељи песниковој да све буде у извору, да извор остане чист, напомињући да то данас није лако због великог утицаја туђица. Весна Ћук је указала на емоцију коју носи нова банатска песмарица. На поетику људске судбине, живот ратара, на вечну драму опстанка у равници, на борбу са банатском црницом и самим собом. На живот паорски у мирном и равном пределу, а никад миран ни задовољан није, али је срећан и слободан. Песник све то постиже финим и изглачаним стилом, са много симбола, песничких метафора и слика.  Јовица Јашин је надахнуто читао стихове, а у свом обраћању публици Радивој Шајтинац је изразио задовољство што је књига, после дужег чекања пронашла издавача и добила подршку Покрајинског секретаријата за културу и јавно информисање.