Библиотека "Бранко Радичевић" је свечаном додела награда и признања завршила 20. ЛИТЕРАРНИ КОНКУРС ЗА ДЕЦУ ученика Основних школа Општине Житиште. На овогодишњи конкурс је стигло 177 радова. На српском језику су била 64 рада- песме и проза, ученика од првог до четвртог разреда и 69 прозних и песничких радова ученика од петог до осмог разреда. На мађарском језику је било 25, а на румунском 19 радова. Жири, у саставу Рамона Секошан, Ерика Чипа и Велемир Грубачки је за награде и похвале одабрао радове 41 ученика. Свима су додељене пригодне награде и похвалнице. Весна Ћук, дирекрорка Библиотеке се у свом обраћању захвалила ученицима, просветним радницима и директорима Основних школа, свим досадашњим члановима жирија и оснивачу што су допринели да  Литерарни конкурс буде квалитетна и значајна манифестација која негује креативно писање ученика наше општине и да траје већ 20 година. Од 1995. на Литерарном конкурсу је учествовало 2000 ученика  из свих Основних школа наше општине са више од 2000 песама и прозних записа- искрених и измаштаних, топлих и нежних порука родитељима, друговима, завичају, наставницима, тајним љубавима. А те  стихове и прозне записе,  читали су учитељице, учитељи, наставнице и наставници матерњег језика, исправљали грешке, умножавали радове и слали Библиотеци и чекали резултате да са својим ученицима поделе радост најуспешнијих  и награђених радова Литерарног конкурса. Присутне је поздравио председник Скупштине општине Житиште, Зоран Касаловић, који је честитао награђеним ученицима и њиховим наставницима, члановима жирија и Библиотеци, истакавши да је квалитет и двадесетогодишње трајање Литерарног конкурса заслуга свих њих.

Награде и признања, ученицима, члановима жирија и Основним школама уручили су Зоран Касаловић, Светлана Маја Бабић, Рамона Секошан и Душица Мандић. Свечаност су улепшале Анастасија Хелена Околишан, која је одрецитовала песму са којом је учествовала на републичкој смотри рецитатора и Анђела Карлаш која је одрецитивала своју песму са којом је победила на Песничкој штафети.