У Библиотеци "Бранко Радичевић" је представљен пети роман Ангелине Петровић "Свештеник" објављен у октобру 2014. године у издању издавачке куће "Арте". О књизи су говорили Весна Ћук, директорка Библиотеке, Душан Милићев, књижевник и ауторка. Роман  "Свештеник" је психолошка драма чија је тема дисоцијативни поремећај личности. Писан је једноставним и јасним стилом, разумљив је и пријемчив за читаоце, са лепим реченицама, верним описима унутрашњег стања главних јунака, у форми трилера, сложене радње, са јасно изнијансираним ликовима. Од прве до последње странице држи читаочеву пажњу и жељу да види шта се десило на следећој страници у новом поглављу са главним јунацима. Ауторка је и у овом роману наставила да промишља о вечној теми борбе добра и зла, о људским карактерима и односима, али овај пут црвена нит романа је унутрашња борба  главног јунака, који има поремећај вишеструке личности. Ангелина Петровић нам је кроз Уроша Младеновића и његовог тајанственог пријатеља Матију Фелта поручила да је непоходно да добро упознамо себе, своје добре и лоше стране, да можда и несвесно не бисмо наносили зло себи и својим најближима и најдражима. Овим речима је Весна Ћук препоручила за читање роман "Свештеник". Душан Милићев је у свом виђењу новог романа Ангелине Петровић указао на  изванредно изнијансиране пасаже са лексичког и наративног аспекта, у којима има  много лирског, поетског, што је такође од великог значаја. Ауторка је изградила причу са добро грађеним врлинама и манама ликова овог романа и са наглашеним моралним елементима који су упоришна тачка која их држе у животу и који им помажу у истрајавању у свакодневној баеспоштедној борби за одржавање самобитности. Изнад свега наглашена је људскост и хуманост, који су основне полуге, али, истовремено и циљеви, као и смисао њиховог постојања. И у овом роману Ангелина Петровић не штеди ни себе, даје своју душу, даје своју креативну моћ, снажну експресивну енергију и то је видљиво на свакој од страница ове  узбудљиве приче. Ангелина Петровић је изразила задовољство што је други пут у житиштанској Библиотеци, и што и овде има поштовалаца и читалаца њених књига. Надахнуто је говорила о свом роману "Свештеник" о његовим јунацима, а открила је заинтересованој публици начин и технику свог писања. Најавивши нови роман, који треба да се објави до Сајма књига, Ангелина Петровић је изразила жељу да га представи Житиштанима до краја године, у Библиотеци "Бранко Радичевић".