У уторак, 10. новембра 2015. са почетком у 12 часова у Библиотеци у Житишту одржаће се књижевни сусрет са члановима Књижевног кружока “Крила” из Кетфеља, Република Румунија. Своје књиге ће представити Јаворка Марков Јоргован, Иво Мунћан и Благоје Чоботин.  Књижевни кружок “Крила” је један од ретких  српских књижевних кружока у Румунији који је још увек активан. Налази се у Поморишју. Основан је пре неколико деценија и захваљујући групи ентузијаста још увек ради, иако се чини да је теже  него икад бавити се литературом, писањем и читање. Њихов труд је утолико већи, јер пишу на матерњем језику, српском, који се све ређе чује, говори и правилно користи у њиховом окружењу.  Организатори сусрета, Библиотека и Клуб књиге вас срдачно позивају на сусрет са књижевним ствараоцима кружока “Крила”, да их подржимо у њиховом напору да сачувају српски језик, кутуру и обичаје Срба у Поморишју, у Румунији.

ДОБРОДОШЛИ!