У уторак, 15. децембра, у Библиотеци, је одржано књижевно вече аутора Књижевне омладине Србије. Књижевна омладине Србије је основана 8. новембра 1971. године са циљем да окупља младе и талентоване литерарне ствараоце и да им омогући да лакше закораче на књижевну сцену. Аутори Књижевне омладине Србије су били Давид Албахари, Горан Петровић, Светислав Басара, Љубица Арсић, Владета Јеротић, Исидора Бјелица, Мирјана Павловић. Оно по чему се КОС разликује од осталих издавачких кућа је да објављује искључиво дела писаца који пишу на српском језику, јер јој је циљ да афирмише, богати и сачува српско књижевно наслађе. Поред афирмације младих и талентованих писаца, врата КОС-е су отворена свим талентованим, а неафирмисаним литерарним ствраоцима без обзира на старосно доба.

У Библиотеци, у Житишту, су своја дела представили Стана Мојсиловић Нана из Куле, Јасна Арбанас из Сремске Митровице, Иван Косогор из Обреновца и Горан Савић из Београда. Стана Мојсиловић Нана је представила своју прву збирку песама под називом “Стаза моје тишине”. Прочитала је неколико песама из збирке уз образложење да пише још од детињства и да сада припрема нову књигу. Јасна Абранас је за своју “Географију успомена” рекла да је то омаж њеној породици, и равници, Срему, завичају и потреби да своје успомене и сећања преточи у стих и песму са надом и жељом да се неко прошло време и живот сачувају од заборава.

Горан Савић је свој роман “Епицентар” замислио у виду трилогије а публици је представио први део под називом “Магичне ноте”. Савић је рекао да је то савремен роман, прича о његовој генерацији, одрастању и сазревању младих у Србији у првим деценијама 21. века. Иван Косогор, један од најмлађих лајф коуча у свету, и тренера ,,Heal Your Life'' програма, је Житиштанима говорио о својој књизи “Живот је радост”. Ово је његова друга мотивациона књига а у припреми је и трећа.

Књижевни сусрет са ауторима Књижевне омладине Србије су организовали Библиотека “Бранко Радичевић” и Клуб књиге.