Библиотека “Бранко Радичевић” и Клуб књиге су седми пут организовали Новогодишњи књижевни матине. Овим сусретом са литерарним ствараоцима из Зрењанина, Кикинде, Александрова, Равног Тополовца организатори су члановима и пријатељима Библиотеке и Клуба књиге и сарадницима се захвалили на подршци коју су им пружали током 2015. године. Што су посећивали њихове програме, што су их подржавали и помагали. Сусрет је одржан у ресторану “Парк”, где је отворена изложба графика и илустрација Сање Трипић из Равног Тополовца. Изложбу је отворио Немања Савић, виши књижничар. Сања Трипић је завршила Академију ликовних уметности - одсек графика, у Требињу. Поред сликарства и графике бави се и модном илустрацијом. Ово је њена прва самостална изложба која ће до краја јанура 2016. године бити отворена у холу Библиотеке “Бранко Радичевић”. Радивој Шајтинац је представио књигу Мире Чоколов “Радост” а ауторка је прочитала неколико песама из своје књиге. Песме су читали и Милорад Бибин, Радивој Шајтинац, Борис Стапарац, Глорија Волф, Душанка Прибишић, Велемир Грубачки, Предраг Радаковић, Владимир Живковић и Немања Савић. Новогодишњи књижевни матине је био посвећен Бранку Ћопићу, а сви учесници су упутили искрене честитке Јовану Вујичићу из Равног Тополовца, оснивачу и најстаријем члану Клуба књиге поводом општинске награде за допринос на афирмацији и развоју литерарног стваралаштва и културе.