Светски дан поезије, 21. март, обележен је и у Житишту читањем песама литерарних стваралаца из Загреба, Кикинде, Зрењанина, Српска Црње, Меленаца и Житишта. Библиотека "Бранко Радичевић" и истоимени Клуб књиге су осми пут обележили Дана поезије у ресторану "Парк". Поздрављајући госте и песнике, Весна Ћук, директорка Библиотеке је подсетила да је УНЕСКО 1999. године 21. март прогласио за Светски дан поезије са циљем да се не заборави моћ песничке речи, да се допринесе промоцији и афирмацији читања, писања, објављивања и учења поезије. Истовремено се подржава и богатство и разноврсност поетског и језичког израза а угроженим језицима се пружа могућност да се чују  ван својих заједница. Своје стихове су читали: Здравко Одорчић из Загреба, Виолета Божовић из Приједора, Аница Гарић из Српске Црње, Борис Стапарац из Кикинде, Радивој Шајтинац, Милорад Бибин, Перица Марков, Маја Пандуров, Глорија Волф из Зрењанина, Саша Миливојев из Меленаца, Предраг Радаковић, Душанка Прибишић, Велемир Грубачки, Богдан Кукољ, Драгутин Видачић из Житишта. Својим песмама, стиховима и римама овим песничким сусретом песници су улепшали први пролећни дан у Житишту и потврдили мото овогодишњег сусрета ПОЕЗИЈА СЕ ИПАК ПИШЕ И ЧИТА!