У петак, 3. јуна, у Житишту, је одржана завршна свечаност 22. Литерарног конкурса за децу у организацији Библиотеке “Бранко Радичевић”. На Литерарни конкурс су приспела 174 рада:

-на српском језику 130 радова- 49 песама  и прозних радова ученика нижих разреда, и 81   рад ученика виших разреда,

-на мађарском: 26 радова- 6 ученика нижих разреда и 20 виших,

-на румунском: 18 радова- 7 радова ученика нижих разреда и 11 виших.

Учествовале су све житиштанске Основне школе. Све пристигле радове је прочитао и одабрао најбоље, жири у саставу: Душан Милићев, књижевник из Житишта, Ерика Чипа учитељица из Торде, Рамона Секошан, новинарка из Торка. Присутне је поздравила директорка, Весна Ћук. Захвалила се свим учесницима, њиховим наставницима, и Основним школама на дугогодишњој сарадњи, искреној подршци и афирмацији Литерарног конкурса Библиотеке и литерарног стваралаштва деце и младих. Душан Милићев је образложио одабране радове на српском језику и истакао да се у многим радовима осећају најтананији и најинтимнији животни жубори и жамори, искреност и маштовитост што је показатељ дара за писање и предуслов за озбиљније бављење литерарним стваралаштвом.  Ерике Чипа је прегледала радове на мађарском језику и у свом образложењу одабраних радова истакла да су сви радови маштовити, стилски уједначени, тематски разнорсни. Рамона Секошан је одбрала радове на румунском језику и у образложила да су  радови занимљиви, зрели, квалитетни, садржајни. У име локалне управе, присутне је поздравио заменик председника Општине Житиште, Ђорђе Жужа, који је честитао свим учесницима конкурса, наставницима и Библиотеци, који већ трећу деценију путем Литерарног конкурса за децу негују креативно писање житиштанских основаца на матерњем језику- српском, мађарском и румунском. Пригодне награде и књиге, учесницима конкурса и њиховим наставницима уручили су Ђорђе Жужа, заменик председника општине Житиште, Јонел Филип, заменик председника Скупштине општине Житиште и Весна Ћук, директорка Библиотеке.