Манифестација Дани Српске у Србији по четврти пут биће одржана од 10 до 16. септембра у 15 места у Србији. Житиште ће бити домаћин у уторак 13. септембра када је на програму монодрама „Мудри и јуначни војвода Јанко Катић“ која описује кратак животопис једног од најзначајнијих војвода Првог српског устанка. Ова монодрама је и поуздан историјски подсетник јер ју је написао врстан познавалац историје и познати српски књижевник Милован Витезовић, а лик Јанка Катића убедљиво тумачи глумац Александар Дунић у аутентичном костиму српских војвода. Монодрама ће се играти у сали изнад Библиотеке "Бранко Радичевић" у уторак у 18 часова. Поред културног програма Библиотека у Житишту ће на поклон добити 500 књига издавача из Републике Српске.