Библиотека “Бранко Радичевић” и Клуб књиге су осми пут организовали Новогодишњи књижевни матине. Овим сусретом са литерарним ствараоцима из Српске Црње, Зрењанина, Новог Милошева и Житишта, организатори су члановима, пријатељима и сарадницима Библиотеке и Клуб књиге желели да се захвалиле на подршци коју су им пружали током 2016. године. Да им пожеле срећну и успешну нову године, да предстојеће празнике проведу у радости, љубави и миру. Весна Ћук је представила књигу поезије Анице Гарић „Када се око боји вране“. Аница Гарић је директорка Народне библиотеке „Ђура Јакшић“ из Српске Црње и ово је њена трећа књига песама. Ауторка је себе и своје стваралаштво представила читањем песама, а на крају промоције је свима поклонила по примерак збирке песама „Када се око боји вране“. Виктор Шкорић из Новог Милошева је прочитао песму Душана Васиљева „Ноћ“ и тиме најавио представљање своје књиге есеја „Магле. Ноћ и Жице“ о песнику Душану Васиљеву у Житишту почетком 2017. године. У наставку Новогодишњег матинеа своје песме су читали и Урош Павлов из Српске Црње, Маја Пандуров из Зрењанина и чланови Клуба књиге „Бранко Радичевић“ Велемир Грубачки, Душанка Прибишић и Предраг Радаковић. На почетку Новогодишњег књижевног матинеа отворена је изложба слика Јоване Бабић, ученице 7. разреда ОШ „Свети Сава“ из Житишта.