Библиотека и Клуб књиге „Бранко Радичевић“ из Житишта објављују Књижевни конкурс “БАНАТСКО ПЕРО 2017.” за необјављене приче, песме и афоризме. Право учешћа на књижевном конкурсу имају сви аутори који пишу на српском језику. Радови се примају до 20. августа 2017. године. Радове слати на адресу: “Библиотека Бранко Радичевић, Иве Лоле Рибара 1, 23210 Житиште - за "Банатско перо".

Услови конкурса:

1. Прозаисти достављају до три (3) приче, до 80 редова куцаног текста у два  примерка под шифром.

2. Песници достављају до пет (5) песама у два примерка под шифром.

3. Афористичари достављају до двадесет (20) афоризама под шифром.

Решење шифре са личним подацима, краћом биографијом, бројем телефона, мејл адресом, кућном адресом,  приложити уз радове у посебном коверту.

Напомена:

- Приче и песме за децу, сатирична и хаику поезија се неће разматрати;

- Један аутор може конкурисати у сва три жанра-под истом шифром;

- Радови морају бити откуцани или одштампани;

- Радови приспели на Конкурс, се не враћају;

- Рукописи који не одговарају условима Конкурса неће бити прихваћени;

- Сва права задржава организатор конкурса.

Жири, којег је именовао Организациони одбор, одабраће радове који ће бити објављени у Зборнику, а за најбоље радове ће ауторима ће бити уручене дипломе "Бело перо". Промоција Зборника и додела признања ће бити у другој половини октобра 2017. године. За сва обавештења можете се обратити на телефон 023/ 821-275.

Житиште, 1. јун 2017.

Директор Библиотеке, Весна Ћук