Библиотека „Бранко Радичевић“је обележила 125 година од рођења нобеловца Иве Андрића позоришном представом „Аска и вук“ у извођењу ученика ОШ „Никола Тесла“ из Банатског Карађорђева. Приповетку „Аска и вук“ је адаптирала и режирала учитељица Јелена Мандић. Представа је изведена помоћу позоришта сенки, а љупке фигуре од папира плениле су пажњу деце која су са занимањем одгледала представу. Пре почетка представе, наставница српског језика, Милана Рајић је уз помоћ кратке презентације упознала децу са животом и радом Иве Андрића. У склопу дешавања, уприличена је и изложба књига Иве Андрића из фондова Библиотеке „Бранко Радичевић“. Представу су одгледали полазници ПУ „Десанка Максимовић“, предшколски узраст, и ученици 3. и 4. разреда ОШ „Свети Сава“ из Житишта.