Библиотека „Бранко Радичевић“ ће и ове године учествовати на МИНИСАЈМУ СРПСКЕ КЊИГЕ у Темишвару, 8. и 9. новембра у оквиру 13. Дана српске културе у Темишвару. Библиотека ће се представити са публикацијама објављеним током ове године, али и са насловима објављеним претходних година. На штанду Библиотеке ће се наћи монографије насељених места, спортских клубова, установа Општине Житиште, зборник најбољих радова са овогодишњег књижевног конкурса „Банатско перо“, збирке песама, прича, романи, есеји. Дани српске културе у Темишвару трају од 1. до 30. новембра и чине је бројни културно-уметнички садржаји: играни и документарни филмови, изложбе слика, архивске грађе, концерти духовне музике, народних песама и игара, сајам књига, књижевне вечери, позоришне представе. Ова манифестација је прворазредни културни догађај у Темишвару.